Historie GOK 65-jarig bestaan - deel 17 - Achter de schermen
Om de één of andere reden zijn er binnen het archief weinig foto's van de stafleden van het Groot Omroepkoor en de DMPFR, later DUK en nog later MCO te vinden.
Zelfs het vinden van namen kostte me enige moeite. Ook van de producers uit die tijd zijn maar weinig foto's te vinden
Uit het boek van Madelon is te halen dat er bij het ontstaan van de ensembles en bijbehorende stafafdelingen er voor het koor één hoofd was, de heer Franz Hoffmann die werd opgevolgd door respectievelijk A. Henrichs, H. Passchier, Jan Kruls (sr.), Johan Heise en Jan Vroons (dan zijn we aangeland aan het eind van de jaren 70).
Aan het hoofd van de toenmalige DMPFR (Dienst Muziek Programma Faciliteiten Radio) stond de heer Broeksz, programmacommissaris van alle muziekafdelingen, opgevolgd door Eli Bomli, de heer Herkenrath en P.C. Heuwekemeijer die in 1979 afscheid neemt.
In de 70-er jaren werd er kantoor gehouden op Heuvellaan 28 en 32.
Hieronder een foto van de achterkant van Heuvellaan 28. De villa's hadden een aparte sfeer en het was er goed toeven. Vooral in de zomer omdat de royale achtertuinen perfecte plekken waren om de lunch te gebruiken en even lekker te zonnen.

Onder de DMPFR vielen verschillende afdelingen: o.a. de klassieke ensembles, het koor, het Metropole Orkest, Studio-indeling, de Hoorspelafdeling, een Correspondentieafdeling (voorheen gewoon typekamer genoemd), de afdeling Muziekregie, Pianotechniek, Programmabureau Radio (voor buitenlandse contacten) en ik zal er vast nog vergeten zijn.
In de loop der jaren zijn diverse afdelingen bij andere onderdelen van de Publieke Omroep ondergebracht of verdwenen.
Een eerste reorgnisatie leidde tot een scheiding van DMPFR in DUK (Divisie Uitvoerende Kunstenaars) en DRF (Dienst Radio Faciliteiten). Deze laatste afdeling verhuisde naar de Amersfoortseweg. Na nog enkele jaren op de Heuvellaan te hebben doorgebracht met de staf- en ondersteunende afdelingen van de orkesten en koor moesten ook zij verhuizen. De villa's werden gesloopt en het kantoor vond een nieuwe plek op de Amperestraat.
Dan hieronder wat foto's van stafleden en producers uit de oude tijd.
Hier links Jan Vos (die samen met Jacques van de Griendt een twee koppige directie vormt in de 80-er jaren) Daarnaast een foto met Rob van Velsen, Anneke Komen en Jacques van de Griendt. Foto daaronder Jan Kruls sr. (foto uit de tijd dat hij nog onderdeel uitmaakte van het koor).





Linksboven een foto van Ruud Knispel (chef koorbeheer van 1978-1982) en Fer van Dijk (hoofd Personeelszaken DMPFR/DUK).
Hieronder wat foto's van de stafafdelingen van de klassieke orkesten, de correspondentieafdeling (geen scherpe foto maar een leuk tijdsbeeld van dit kantoor. U ziet er maar een gedeelte van want aan de linkerkant stonden ook nog een heleboel bureaus. Omdat deze afdeling "bemand" werd door allemaal vrouwen, vond een vreemde het niet echt leuk om binnen te komen omdat alle typemachines stilvielen op dat moment.) Op deze afdeling ben ik zelf begonnen in 1975.




Foto 1: o.a. Henk den Hartog (hoofd studio-indeling en pianotechniek) en Ad Kaarsgaren (inspecteur Omroep Orkest).
Foto 2: de Correspondentie-afdeling
Foto 3: bijeenkomst t.g.v. afscheid Ko Dekker. Links op die foto Jan Lieste (hoofd orkestenbeheer), Harry van der Heide (inspecteur Promenade Orkest), Anja Smit (Muziekregie), Alie van Steen (receptie Heuvellaan 32), Ria Raven, onbekend, Fred Dekker (secretaris Omroep Orkest), Maartje Boll (secretaresse Jan Lieste), Hanneke Ruyter.
Foto 4: Hans Tuyten (hoofd Planbureau), Ans Vermeulen (dirigentencursusorganisatie), vrouw van Henk Broekstra, Ad Kaarsgaren, zittend Anja Smit (Muziekregie), Henk Broekstra (hoofd van de DMPFR,opvolger van P.C. Heuwekemeijer).
Dit was ter gelegenheid van het afscheid van P.C. Heuwekemeijer in 1979. Daarnaast sta ik zelf om de cadeaus aan te pakken.
Als afsluiting wat foto's van producers waar onze ensembles mee te maken hadden in verband met de concertseries van de verschillende omroepen die op dat moment werden gerealiseerd.






Cornelis van Zwol (NCRV)
Dick van der Meer (KRO concerten)
Hans Kerkhoff (VARA Matinee)
Han Reiziger (VPRO)
Jan Zekveld (VARA Matinee en
Stefan Felsenthal (NOS Kerstmatinees)
Aanvulling d.d. 14 juni 2011 - Robbert Jan de Neeve (PromeNOS)

Helaas zijn er binnen ons archief geen foto's beschikbaar van Frank Schoonhoven (NCRV), Hans Mondt (VOO).
Aanvullingen/correcties/foto's kunt u mij toesturen via r.raven@mco.nl
Laatste aanpassing op woensdag 15 juni 2011


