Brittens War Requiem

Programma

  • Benjamin Britten War requiem op.66

Brittens War Requiem
Met zijn War Requiem schreef Benjamin Britten een tijdloze en aangrijpende mis voor alle oorlogsslachtoffers. Philzuid trekt alle registers open voor een topuitvoering. De gruwelen van beide wereldoorlogen waren ongekend. Ook nu leven we in een tijd vol wapengekletter. In 1962 voltooide componist Benjamin Britten een ontroerende dodenmis voor alle oorlogsslachtoffers, toen en nu. Zijn War Requiem raakt hart en ziel. Britten pakte uit met een imposant werk voor drie zangsolisten, koren, orgel en groot orkest. Aanleiding voor zijn requiem was de herrezen Coventry-kathedraal die tijdens de Tweede Wereldoorlog zo zwaar was getroffen.

Op 14 november 1940 werd vrijwel heel Coventry is de as gelegd door de Duitse bombardementen, waaronder ook de monumentale kathedraal. Door een Gods wonder waren de toren en torenspits wel behouden gebleven. In 1962 was de nieuwe St. Michael’s kathedraal eindelijk herbouwd en klonk Brittens anderhalf uur durende mis tijdens de officiële opening. Als overtuigd pacifist en humanist zag Britten zijn nieuwe requiem als een perfecte uitlaatklep voor al zijn emoties. Snel was duidelijk dat het War Requiem tot Brittens belangrijkste composities zou uitgroeien.

Als basis voor zijn War Requiem koos Britten de Latijnse dodenmis. Maar zijn requiem krijgt vooral vleugels door de geniale poëzie van dichter en soldaat Wilfred Owen. Zijn persoonlijke, schrijnende gedichten laten niets aan de verbeelding over. Owen zat midden in de vernietigende loopgravenstrijd tijdens de Eerste Wereldoorlog en hij weet diep door te dringen in de pijn van deze nutteloze oorlog. In een tijd dat Nederland en de wereld weer vrolijk aan het bewapenen zijn, heffen Brittens muziek en Owens poëzie een waarschuwende vinger.

Voor deze monumentale uitvoering slaat Philzuid de handen ineen met koren Groot Omroepkoor, Studium Chorale en Schola Puerorum om Brittens meesterwerk te vertolken.

Datum:
zondag 4 oktober 2026
Tijd:
14:15 uur
Pauze:
Nee
Locatie:
Muziekgebouw Eindhoven Hertog Jan Zaal

Eindhoven

Uitvoerenden

Groot Omroepkoor
Ga naar de website
Duncan Ward
Dirigent
Philzuid
Orkest
Studium Chorale
Koor
Benjamin Goodson
Dirigent
Bekijk profiel
Schola Puerorum
Koor
Hans Leenders
Koordirigent
Jeroen Felix
Koordirigent

Binnenkort

zaterdag 6 juni 2026
NTR ZaterdagMatinee

Akhnaten van Philip Glass

donderdag 11 juni 2026
Overige series

Pieces of Tomorrow – Mahler 2

vrijdag 12 juni 2026
AVROTROS Vrijdagconcert

Slotconcert: Karina Canellakis dirigeert Mahler 2

zaterdag 20 juni 2026

Chernobyl

maandag 6 juli 2026
Overige series

Brahms’ aangrijpende meesterwerk Ein deutsches Requiem

zaterdag 12 september 2026
NTR ZaterdagMatinee

Korngolds opera Die tote Stadt herontdekt

vrijdag 18 september 2026
AVROTROS Vrijdagconcert

Openingsconcert: Karina Canellakis en Christian Tetzlaff

zaterdag 17 oktober 2026
NTR ZaterdagMatinee

Stéphane Denève: Poulenc révisité

vrijdag 6 november 2026
AVROTROS Vrijdagconcert

Stabat Mater van Rossini

zondag 8 november 2026
Het Zondagochtend Concert

Rossini’s Stabat mater met het Groot Omroepkoor

Volg ons op social media