Groot Omroepkoor in Het Concertgebouw (2015) (foto: Hans van der Woerd)

GEANNULEERD i.v.m. coronavirus – Hannes Minnaar in Saint-Saëns’ ‘Egyptische’ pianoconcert

Programma

  • Dutilleux Le loup
  • Saint-Saëns Vijfde pianoconcert ‘Egyptisch’
  • Rijnvos Amérique du Sud

Zuid-Amerika en Egypte: Richard Rijnvos en Camille Saint-Saëns lieten zich door niet-Europese culturen inspireren, zonder in exotiek te verzanden. Dirigent Hans Graf combineert hun werk met een vroeg ballet van Henri Dutilleux.

Hannes Minnaar speelt Saint-Saëns
Wie verre reizen doet kan veel verhalen. Richard Rijnvos pakt de zaken graag groot aan en werkt net als de barokke meesters in bundels. De onderdelen zijn zelfstandig, maar vertonen toch een wederzijdse samenhang. Zijn nieuwste project is Grand Atlas – répresentation du monde universel en sept tableaux musicaux, een cyclus die de Zeven Werelddelen muzikaal in kaart brengt. Drie delen zijn voltooid: Azië, Noord-Amerika en Antarctica – op dit programma staat de wereldpremière van deel zes, met de focus op Zuid-Amerika.
Ook Camille Saint-Saëns ging graag op reis. Zijn Vijfde pianoconcert, hier gespeeld door Hannes Minnaar, ontstond in Luxor en heeft de bijnaam ‘Egyptisch’ opgeplakt gekregen. Die naam dankt het werk door het tweede deel, vol exotisch aandoende melisma’s.

Belle en het beest – door Henri Dutilleux
Henri Dutilleux was juist honkvast – en uiterst streng op zichzelf: zijn jeugdwerken verwees hij naar de de prullenbak. Van Le loup, als ballet nog in 1953 in het Holland Festival geprogrammeerd, mocht later alleen de suite nog worden uitgevoerd. Het complete ballet biedt een kwartier meer muziek en vertelt het verhaal van Belle en het Beest. Het is het meest toegankelijke werk dat Dutilleux heeft nagelaten. Beeldschoon.

Datum:
zondag 22 juni 2025
Tijd:
14:15 uur
Pauze:
Nee
Locatie:
Het Koninklijk Concertgebouw

Amsterdam
-
Grote Zaal

Uitvoerenden

Radio Filharmonisch Orkest
Ga naar de website
Hans Graf
Dirigent
Hannes Minnaar (c) Simon van Boxtel
Hannes Minnaar
Piano

Binnenkort

zaterdag 13 september 2025
NTR ZaterdagMatinee

Nieuwe blik op Donizetti: Dalinda

vrijdag 19 september 2025
AVROTROS Vrijdagconcert

Openingsconcert: Strauss’ Ein Heldenleben

zaterdag 11 oktober 2025
NTR ZaterdagMatinee

Het onsterfelijke Requiem van Duruflé

vrijdag 7 november 2025
AVROTROS Vrijdagconcert

Radio Filharmonisch Orkest: Beethoven en Brahms

zondag 9 november 2025
Het Zondagochtend Concert

Brahms’ Symfonie nr. 2 en Beethoven onder leiding van Dima Slobodeniouk

vrijdag 28 november 2025
AVROTROS Vrijdagconcert

Groot Omroepkoor en Quirine Viersen

zondag 30 november 2025
Het Zondagochtend Concert

Hemelse stemmen: Groot Omroepkoor en cellist Quirine Viersen

zaterdag 13 december 2025
NTR ZaterdagMatinee

Stéphane Denève brengt Gounods originele Faust

vrijdag 19 december 2025
AVROTROS Vrijdagconcert

AVROTROS Kerstconcert: L’enfance du Christ

Volg ons op social media