Riccardo Chailly dirigeert Prokofjev bij het Concertgebouworkest

Programma

  • Sergej Prokofjev Vierde symfonie
  • Sergej Prokofjev Alexander Nevsky

Riccardo Chailly leidt het Concertgebouworkest in kleurrijke werken van Prokofjev, met het Groot Omroepkoor en mezzosopraan Ekaterine Semenchuk in de cantate Alexander Njevski.

Riccardo Chailly

Filmmuziek, balletten, symfonieën – Prokofjev kon alle kanten op en zat zelden verlegen om pakkende melodieën. De orkesttovenaar krijgt een erepodium bij Riccardo Chailly met de meeslepende cantate Alexander Njevski, waarin het Concertgebouworkest gezelschap krijgt van het Groot Omroepkoor en de gevierde mezzosopraan Ekaterina Semenchuk. Voor de pauze klinkt Prokofjevs avontuurlijke, veel te onbekende Vierde symfonie.

Prokofjev

Alexander Njevski was het resultaat van een bijzondere samenwerking tussen de componist Sergei Prokofjev en de filmregisseur Sergei Eisenstein, die elkaar enorm bewonderden. De beste stukken uit de soundtrack smeedde Prokofjev tot een bloemrijk georkestreerde cantate, met liederen vol tragiek, spanning en volksmelodieën. In zijn Vierde symfonie uit 1930 hergebruikte Prokofjev materiaal van een nooit voltooid ballet. Riccardo Chailly dirigeert de tweede, sterk verbeterde versie uit 1947. Het tweede deel is een van de mooiste verborgen parels uit de orkestgeschiedenis.


Datum:
woensdag 4 maart 2026
Tijd:
20:15 uur
Pauze:
Ja, inclusief pauze
Locatie:
Het Koninklijk Concertgebouw

Amsterdam
-
Grote Zaal

Uitvoerenden

Groot Omroepkoor
Ga naar de website
Riccardo Chailly
Dirigent
Koninklijk Concertgebouworkest
Orkest
Koor De Nationale Opera
Koor
Benjamin Goodson
Koordirigent
Bekijk profiel
Ekaterina Semenchuck
Alt

Binnenkort

zaterdag 21 februari 2026
NTR ZaterdagMatinee

MacMillans passie voor rituelen

donderdag 5 maart 2026

Riccardo Chailly dirigeert Prokofjev bij het Concertgebouworkest

vrijdag 6 maart 2026

Riccardo Chailly dirigeert Prokofjev bij het Concertgebouworkest

zondag 8 maart 2026

Riccardo Chailly dirigeert Prokofjev bij het Concertgebouworkest

zaterdag 21 maart 2026
NTR ZaterdagMatinee

Karina Canellakis dirigeert Peter Grimes van Britten

vrijdag 3 april 2026
AVROTROS Vrijdagconcert

Stabat Mater van Haydn

zondag 12 april 2026

het 8e Groot Meezingconcert

vrijdag 24 april 2026
AVROTROS Vrijdagconcert

The Living Room: Brahms’ Liebeslieder

zaterdag 9 mei 2026
NTR ZaterdagMatinee

In hogere sferen met Ligeti en Langgaard

zaterdag 6 juni 2026
NTR ZaterdagMatinee

Akhnaten van Philip Glass

Volg ons op social media